راهنمای خرید مانیتور تریدینگ

راهنمای خرید مانیتور تریدینگ

نوشته‌ی
avatar
9 ماه و 9 روز پیش

فهرست مطالب

داشتن چند مانیتور می‌تواند در رصد بازار‌ها، تحلیل داده‌های مختلف و نیز مشاهده‌ی اندیکاتورهای بیشتر کمک کند. در این متن سعی داریم با بررسی ویژگی‌ های مانیتور مناسب ترید و نیز گفتن نکات مهم هنگام خرید مانیتور تریدینگ، یک راهنمای خرید مانیتور تریدینگ برای شما فراهم کنیم تا در هنگام خرید مانیتور انتخاب مناسب‌تری داشته باشید.

 

آیا واقعا به مانیتور اضافی برای ترید نیاز دارید؟

به عنوان یک فعال بازارهای مالی، نیاز دارید مدام گزارش‌های مالی را مطالعه کنید، بازار‌ها را رصد کنید، اخبار را دنبال کنید، تاریخچه شرکت‌ها را بررسی کنید و غیره.

همچنین در این حوزه‌ی کاری، در کسری از ثانیه ثروت‌ها ساخته شده و از بین می‌روند و شما باید بتوانید در اسرع وقت نسبت به وقایع بازار واکنش نشان بدهید.

حال فرض کنید فقط یک مانیتور برای کارهایتان دارید؛ با اینکه می توانید با همان همه‌ی کارها را انجام بدهید، ولی باید مدام بین تب‌ها و نرم‌افزار‌های مختلف جابجا شوید، که به قیمت وقت و سرمایه‌ی شما تمام می‌شود. با داشتن مانیتور‌های بیشتر، می‌توانید همزمان کارهایتان را پیش ببرید.

وقتی در مورد مبحث ترید حرف می‌زنیم، دانش و داده کلید قدرت‌اند. با داشتن چند مانیتور، به داده‌های بیشتری در آنِ واحد دسترسی دارید که شما را در تصمیم‌گیری قدرتمند می‌کند.

آیا واقعا به مانیتور اضافی برای ترید نیاز دارید؟

در همین رابطه بخوانید: معرفی روش‌های تست سالم بودن مانیتور

آیا مانیتور‌های بیشتر شما را تریدر بهتری می‌کند؟

جواب صحیح این سؤال این است که: بستگی دارد. درست است که با داشتن صفحات بیشتر، شما قدرت بیشتری در تصمیم‌هایتان دارید، ولی در نهایت عامل اصلی تصمیم‌گیری خود شما هستید. می‌توان گفت که این سؤال مانند این است که بگوییم «آیا داشتن ماشین سریع‌تر، شما را راننده‌ی بهتری می‌کند؟»

 

چند مانیتور برای ترید لازم دارید؟

در پاسخ به این سؤال، جواب یکسانی برای همه وجود ندارد؛ با اینکه اکثر تریدر‌ها با 2 مانیتور کار می‌کنند، بودند تریدرهایی که تا 20 مانیتور هم اسفتاده کنند.

یک عامل کمک کننده در تصمیم‌گیری، تعیین تعداد چارت‌هاییست که می‌خواهید همزمان مشاهده کنید. به جز مانیتور‌های اولترا واید، اکثر مانیتورها به طور معمول 4 چارت را به راحتی کنار هم نشان می‌دهند. پس اگر به عنوان مثال شما 12 چارت را دنبال می‌کنید، به 3 مانیتور نیاز دارید.

نکات مهم هنگام خرید مانیتور تردینگ

در همین رابطه بخوانید: مانیتور چیست؟

آیا به برای ترید مانیتور اولترا واید نیاز دارید؟

برای بهتر شدن راهنمای خرید مانیتور تریدینگ و انتخاب گزینه‌ی مناسب، به این موضوع فکر کنید: ممکن است این ایده به ذهنتان برسد که به جای دو مانیتور عادی، یک مانیتور عریض اولترا واید تهیه کنید. این تصمیم بیشتر به ترجیح و سلیقه‌ی خودتان برمی‌گردد.

ماینتور‌های اولترا واید دارای نسبت تصویر 21 به 9 و در بیشتر موارد، دارای انحنا هستند. طبق تحقیقی از هاروارد، این مانیتور‌ها می‌توانند فشار را از چشم‌ها کم کنند (به خاطر زاویه‌ی دید آنها).

البته لازم به ذکر است که این نوع مانیتورها عموما جای بیشتری می‌گیرند و قیمت بالاتری دارند.

 

راهنمای خرید مانیتور تریدینگ - نکات مهم هنگام خرید مانیتور تردینگ

درست است که برخی مانیتور‌ها تحت عنوان "تریدینگ" در بازار عرضه می‌شوند، ولی لزوما نیازی به تهیه‌ی آنها نیست. در ادامه به بررسی برخی مشخصات مانیتور مناسب تریدرها می‌پردازیم:

در همین رابطه بخوانید: تلویزیون در برابر مانیتور؛ کدام را انتخاب کنیم؟

 

راهنمای خرید مانیتور تریدینگ - ویژگی های مانیتور مناسب ترید:

رزولوشن

برای تریدر‌ها، خوانا و شارپ بودن متن‌ها و نمودار‌ها بسیار مهم است. در یک مانیتور با کیفیت پایین ممکن است چارت واضح نباشد و به چشم‌ها فشار مضاعف وارد شود یا حتی باعث اشتباه در تصمیم‌ها شود. داشتن رزولوشن فول اچ‌ دی (1920x1080) و بیشتر توصیه می‌شود.

نکات مهم هنگام خرید مانیتور تردینگ

ارگونومی

مانیتور‌های ارگونومیک جوری طراحی شده‌اند که هنگام استفاده راحت باشید و بتوانید مدت‌های طولانی پشت آن کار کنید. در انتخاب مانیتور مناسب ترید، به دنبال مدل‌هایی باشید که قابلیت چرخش (افقی و نیز عمودی) و تغییر ارتفاع داشته باشند. همچنین هنگام راه‌اندازی مانیتور، فاصله‌ی مناسب با صورت را رعایت کنید.

 

فیلتر نور آبی

یکی دیگر از ویژگی های مانیتور مناسب ترید، داشتن فیلتر نور آبی است.

نور آبی که از صفحه ساطع می‌شود، چشم را خسته کرده و بر خواب نیز اثر منفی می‌گذارد. وقتی شما به عنوان تریدر از چند مانیتور استفاده می‌کنید، این نور آبی علاوه بر اینکه از روبرو وارد چشم‌هایتان شده، از گوشه‌ی چشم نیز بر شما اثر گذاشته و زودتر و شدیدتر چشم را خسته می‌کند. برای همین داشتن فیلتر نور آبی در مانیتور بسیار مهم است.

 

جمع‌بندی

وقتی شغل شما ترید و معامله در بازارهای مالی باشد، قطعا داشتن مانیتور‌های خوب و کافی از سرمایه گذاری‌های بلند مدتیست که بسیار شما را در این مسیر کمک می‌کند.

داشتن چیدمان صحیح مانیتور‌ها باعث دسترسی به اطلاعات بیشتر و به دنبال آن، تصمیم‌گیری بهتر در ترید می‌شود. ÷با بررسی مشخصات مانیتور مناسب تریدرها در مقاله راهنمای خرید مانیتور تریدینگ امیدواریم در این انتخاب کمک کافی را کرده باشیم.

 

مطالب مرتبط – بیشتر بخوانید

راهنمای اتصال و استفاده از مانیتور برای لپ تاپ

چگونه نرخ بروزرسانی مانیتور خود را چک کنیم؟

آشنایی با مفهوم تراکم پیکسل در مانیتور

منظور از HDR در مانیتور و تلویزیون چیست؟

مقایسه تلویزیون و مانیتور ؛ کدام یک بهتر است؟

اجرای G-Sync روی مانیتور FreeSync

رزولوشن UHD/4K به چه معناست؟

 

logo
امتیاز این مطلب: 5
امتیاز شما:
مقالات مرتبط
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.
محصولات مرتبط