بازی The Last of Us Part 2 با 10 نامزدی در بخشهای مختلف از جمله بخش بهترین بازی سال، در این زمینه پیشتاز است و پس از آن بازی مستقل Hades با 9 نامزدی درخشش قابل توجهی از خود نشان داده است.
بازیهای Hades، The Last of Us Part 2, Ghost of Tsushima و Final Fantasy 7 Remake همگی برای بهترین بازی سال نامزد شدهاند به علاوهی بخشهای اصلی یعنی: بهترین کارگردانی، بهترین داستان و بهترین کارگردانی هنری. دو نامزد دیگر در بخش بهترین بازی سال Doom Eternal و Animal Crossing: New Horizons نیز به ترتيب 4 و 3 نامزدی در بخشهای مختلف دارند.
به طور کلی از بین 75 بازی که در 23 بخش مختلف نامزد شدهاند، سونی با 22 نامزدی فوقالعاده عمل کرده است و پس از نینتندو در سال 2017 که 23 نامزدی به دست آورده بود، رکورد دار است.
مراسم بهترین بازی امسال به دلیل مسائل همهگیری جهانی ویروس، به صورت غیر حضوری برگزار میشود و در تاریخ 20 آذرماه باید منتظر این نمایش جذاب باشیم. مجری این مراسم آقای جف کیلی میباشد و خبر خوش دیگری که اعلام کردهاند حضور ارکستر سمفونیک The Game Awards میباشد.
فهرست نامزدها را در پائین مشاهده کنید:
بهترین بازی سال
بازی Animal Crossing: New Horizons از نینتندو
بازی DOOM Eternal محصول (id Software / Bethesda Softworks)
بازی Final Fantasy VII Remake از اسکوئرانیکس
بازی Ghost of Tsushima از (Sucker Punch / Sony Interactive Entertainment)
بازی Hades از (Supergiant Games)
بازی The Last of Us Part II از (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)
بهترین کارگردانی
Final Fantasy VII Remake (Square Enix)
Ghost of Tsushima (Sucker Punch / Sony Interactive Entertainment)
Hades (Supergiant Games)
Half-Life: Alyx (Valve)
The Last of Us Part II (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)
بهترین داستان
13 Sentinels: Aegis Rim نوشته شده توسط George Kamitani
Final Fantasy VII Remake نویسندگان Kazushige Nojima, Motomu Toriyama, Hiroaki Iwaki, و Sachie Hirano
Ghost of Tsushima نویسندگان Ian Ryan, Liz Albl, Patrick Downs, و Jordan Lemos
Hades نوشته شده توسط Greg Kasavin
The Last of Us Part II نوشته شده توسط Neil Druckmann و Haley Gross
بهترین کارگردانی هنری
Final Fantasy VII Remake (Square Enix)
Ghost of Tsushima (Sucker Punch / Sony Interactive Entertainment)
Hades (Supergiant Games)
Ori and the Will of the Wisps (Moon Studios / Xbox Game Studios)
The Last of Us Part II (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)
بهترین موسیقی
DOOM Eternal تنظیم کننده و طراح Mick Gordon
Final Fantasy VII Remake طراحان Nobuo Uematsu, Masashi Hamazu, و Mitsuto Suzuki)
Hades تنظیم کننده و طراح Darren Korb
Ori and the Will of the Wisps تنظیم کننده Garreth Coker
The Last of Us Part II تنظیم کننده و طراحGustavo Santaolala به همراه قطعات اضافی توسط Mac Quayle
بهترین طراحی صدا
DOOM Eternal (id Software / Bethesda Softworks)
Half-Life: Alyx (Valve)
Ghost of Tsushima (Sucker Punch / Sony Interactive Entertainment)
Resident Evil 3 (Capcom)
The Last of Us Part II (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)
بهترین ایفای نقش
اشلی جانسون در نقش الی (The Last of Us Part II)
لورا بیلی در نقش اَبی (The Last of Us Part II)
دایسوکه سوجی در نقش جین ساکای (Ghost of Tsushima)
لوگان کانینگهام در نقش هیدس (Hades)
ناجی جتر در نقش مایلز مورالز (Marvel’s Spider-Man: Miles Morales)
بازی تأثیرگذار
If Found… (Dreamfeel)
Kentucky Route Zero: TV Edition (Cardboard Computer)
Spiritfarer (Thunder Lotus Games)
Tell Me Why (Dontnod Entertainment / Xbox Game Studios)
Through the Darkest of Times (Paintbucket Games)
بهترین بازی که همچنان پشتیبانی میشود
Apex Legends (Respawn Entertainment / Electronic Arts)
Destiny 2 (Bungie)
Call of Duty: Warzone (Infinity Ward / Activision)
Fortnite (Epic Games)
No Man's Sky (Hello Games)
بهترین بازی مستقل
Apex Legends (Respawn Entertainment / Electronic Arts)
Destiny 2 (Bungie)
Call of Duty: Warzone (Infinity Ward / Activision)
Fortnite (Epic Games)
No Man's Sky (Hello Games)
بهترین بازی همراه (موبایل و کنسولهای دستی)
Among Us (Innersloth)
Call of Duty Mobile (Timi Studios / Activision)
Genshin Impact (miHoYo)
Legends of Runeterra (Riot Games)
Pokemon Cafe Mix (Genius Sonority / Nintendo)
بهترین پشتیبانی
Apex Legends (Respawn Entertainment / Electronic Arts)
Destiny 2 (Bungie)
Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic / Devolver Digital)
Fortnite (Epic Games)
No Man's Sky (Hello Games)
Valorant (Riot Games)
بهترین بازی واقعیت مجازی/ واقعیت افزوده (VR/AR)
Dreams (Media Molecule / Sony Interactive Entertainment)
Half-Life: Alyx (Valve)
Marvel's Iron Man VR (Camouflaj / Sony Interactive Entertainment)
Star Wars: Squadrons (Motive Studios / Electronic Arts)
The Walking Dead: Saints & Sinners (Skydance Interactive)
بخش جدید: بهترین نوآوری برای در دسترس قرار دادن بازی برای افراد کمتوان
Assassin's Creed Valhalla (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
Grounded (Obsidian Entertainment / Xbox Game Studios)
Hyperdot (Tribe Games)
The Last of Us Part II (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)
Watch Dogs: Legion (Ubisoft Toronto / Ubisoft)
بهترین بازی اکشن
DOOM Eternal (id Software / Bethesda Softworks)
Hades (Supergiant Games)
Half-Life: Alyx (Valve)
Nioh 2 (Team Ninja)
Streets of Rage 4 (Dotemu)
بهترین بازی اکشن-ماجراجویی
Assassin’s Creed Valhalla (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
Ghost of Tsushima (Sucker Punch / Sony Interactive Entertainment)
Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (Insomniac Games / Sony Interactive Entertainment)
Ori and the Will of the Wisps (Moon Studios / Xbox Game Studios)
Star Wars Jedi: Fallen Order (Respawn Entertainment / Electronic Arts)
The Last of Us Part II (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)
بهترین بازی نقشآفرینی
Final Fantasy VII Remake (Square Enix)
Genshin Impact (miHoYo)
Persona 5 Royal (Atlus / P Studio / Sega)
Wasteland 3 (inXile Entertainment / Deep Silver)
Yakuza: Like a Dragon (Ryu Ga Gotoku Studio / Sega)
بهترین بازی مبارزهای
Granblue Fantasy: Versus (Arc System Works / Cygames / XSEED Games)
Mortal Kombat 11 Ultimate (NetherRealm Studios / Warner Bros. Interactive Entertainment)
Street Fighter V Champion Edition (Dimps / Capcom)
One Punch Man: A Hero Nobody Knows (Spike Chunsoft / Bandai Namco)
Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r] (French-Bread / Arc System Works / Aksys Games)
بهترین بازی خانوادگی
Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)
Crash Bandicoot it's about time (Activision)
(Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic / Devolver Digital
Mario Kart Live: Home Circuit (Velan Studios / Nintendo)
Minecraft Dungeons (Mojang / Double Eleven / Xbox Game Studios)
Paper Mario: The Origami King (Intelligent Systems / Nintendo)
بهترین بازی شبیهسازی/ استراتژی
Crusader Kings III (Paradox Development Studios / Paradox Interactive)
Desperados III (Mimimi Games / THQ Nordic)
Gears Tactics (Splash Damage / The Coalition / Xbox Game Studios)
Microsoft Flight Simulator (Asobo Studio / Xbox Game Studios)
XCOM: Chimera Squad (Firaxis / 2K Games)
بهترین بازی ورزشی/ مسابقهای
DIRT 5 (Codemasters Cheshire / Codemasters)
F1 2020 (Codemasters Birmingham / Codemasters)
FIFA 21 (EA Vancouver / EA Sports)
NBA 2K21 (Visual Concepts / 2K Games)
Tony Hawk's Pro Skater 1+2 (Vicarious Visions / Activision)
بهترین بازی چند نفره
Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)
Among Us (InnerslotH)
Call of Duty: Warzone (Infinity Ward / Activision)
Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic / Devolver Digital)
Valorant (Riot Games)
بهترین تولید کنندگان محتوا
Alanah Pearce
Jay Ann Lopez
Nickmercs
timthetatman
Valkyrae
بهترین شروع برای استودیوهای تازهکار
Carrion (Phobia Game Studio / Devolver Digital)
Mortal Shell (Cold Symmetry / Playstack)
Raji: An Ancient Epic (Nodding Heads Games / Super.com)
Roki (Polygon Treehouse / United Label)
Phasmophobia (Kinetic Games)
بهترین ورزشکار ورزشهای الکترونیکی
Ian “Crimsix” Porter (Call of Duty)
Heo “Showmaker” Su (League of Legends)
Kim “Canyon” Geon-bu (League of Legends)
Anthony “Shotzzy” Cuevas-Castro (Call of Duty)
Matthieu “ZywOo” Herbaut (Counter-Strike: Global Offensive)
بهترین مربی در ورزشهای الکترونیکی
Danny “Zonic” Sorensen (Counter-Strike: Global Offensive)
Dae-Hee “Crusty” Park (Overwatch)
Fabian “Grabbz” Lohmann (League of Legends)
Lee “Zefa” Jae-Min (League of Legends)
Raymond “Rambo” Lussier (Call of Duty)
بهترین مراسم ورزشهای الکترونیکی
BLAST Premier: Spring 2020 European Finals (Counter-Strike: Global Offensive)
Call of Duty League Championship 2020 (Call of Duty)
IEM Katowice 2020 (Counter-Strike: Global Offensive)
League of Legends World Championship 2020 (League of Legends)
Overwatch League Grand Finals 2020 (Overwatch)
بهترین بازی ورزشهای الکترونیکی
Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward / Raven Software / Activision)
Counter-Strike: Global Offensive (Valve)
Fortnite (Epic Games)
League of Legends (Riot Games)
Valorant (Riot Games)
بهترین میزبان و مجری ورزشهای الکترونیکی
Alex “Goldenboy” Mendez
Alex “Machine” Richardson
Effje “Sjokz” Depoortere
James “Dash” Patterson
Jorien “Sheever” Van Der Heijden
بهترین تیم ورزشهای الکترونیکی
Dawon Gaming (League of Legends)
Dallas Empire (Call of Duty)
G2 eSports (League of Legends)
San Francisco Shock (Overwatch)
Team Secret (DOTA 2)
مورد انتظارترین بازی
Elden Ring (FromSoftware / Bandai Namco Entertainment)
God of War Sequel (Sony Interactive Entertainment Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
Halo Infinite (343 Industries / Xbox Game Studios)
Horizon Forbidden West (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)
The Legend of Zelda: Breath of the Wild Sequel (Nintendo)
Resident Evil Village (Capcom)
همراهان اگزوگیمی نظر شما چیست؟ بهترین بازی سال از نظر شما کدام است؟ لطفا خوانندگان اگزومگ در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.
فروشگاه اگزوگیم عرضه کننده تمامی تجهیزات و کالاهای گیمینگ است و همچنین در کنار آن، خدماتی نظیر مشاوره رایگان فنی نیز به گیمرهای ایرانی ارائه میدهد. برای دریافت مشاوره یا هرگونه سوالی میتوانید با شماره 88226531 تماس گرفته یا به بخش دایرکت اینستاگرامِ اگزوگیم مراجعه کنید.
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.