ایسوس در مادربردهای تولیدی جدید خود بر روی هوش مصنوعی تمرکز خاصی کرده است و این قابلیت را یکی از ویژگی‌های کلیدی مادربردهای جدید خود می‌داند. بیایید با هم نگاهی عمیق‌تر به عرصه‌ی هوش مصنوعی در محصولات جدید ایسوس بیاندازیم. با اگزوگیم همراه باشید.

 

اورکلاکینگ هوشمند

هوش مصنوعی اورکلاک ایسوس ابزاری هوشمند است که به شما کمک می‌کند تا با پروفایل و تنظیمات خودکار پردازنده و سیستم خنک کننده خود، برای پیش بینی تنظیمات بهینه ولتاژ و فرکانس برای استفاده از نهایت قدرت ساخت خود استفاده کنید.

رابط کاربری بصری هوش مصنوعی AI که از طریق نرم افزار ساخته ایسوس موسوم به AI Suite در ویندوز یا مستقیما از طریق UEFI قابل دسترسی است، طیف وسیعی از تنظیمات قابل انجام برای اورکلاک‌های فصلی در دسترس قرار گیرد و همچنین گزینه تنظیم خودکار برای تازه کاران در دسترس است.

پردازنده اطلاعات به شما امکان می‌دهد تا بطور خودکار اورکلاک را با کنترل کامل و قابل انعطاف در دسترس از طریق بهینه سازی 5 مرحله‌ای درون برنامه AI Suite در ویندوز انجام دهید.

هوش مصنوعی اورکلاک در یک نگاه

در قلب هوش مصنوعی اورکلاک یک الگوریتم اختصاصی است که توسط مهندسین بخش تحقیق و توسعه ایسوس که با اورکلاکرهای مشهور جهانی کار کرده‌اند جهت ایجاد ابزاری برای کاربران در تمام سطوح ساخته شده است.

پیش‌ بینی: این الگوریتم پردازنده و سیستم خنک کننده شما را تجزیه و تحلیل می‌کند و بر اساس آنچه پیدا می‌کند، تنظیمات بهینه را پیش بینی می‌کند. سپس نرم افزار از این تنظیمات برای هدایت خودکار فرایند اورکلاک، تعادل فرکانس و ولتاژ استفاده می‌کند.

تنظیمات لحظه‌ای: این نرم افزار هر دقیقه بر حجم کار، دمای سیستم، سرعت فن و قدرت جابجایی نظارت می‌کند و برای اطمینان از عملکرد بهینه در حال انجام، تنظیمات لحظه‌ای را انجام می‌دهد.

 

برای تازه کاران: بیشترین استفاده را از سیستم ببرید

مرحله اول بارگیری، ذخیره و راه اندازی مجدد: با فشار دادن کلید Delete در هنگام بالا آمدن سیستم، به بایوس بروید. کلید F5 را فشار دهید تا پیش فرض UEFI بارگیری شود، سپس کلید F10 را فشار دهید تا تنظیمات ذخیره و سیستم عامل راه اندازی مجدد شود.

مرحله دوم تست فشار را انجام دهید: یک تست فشار به منظور برآورد پتانسیل سیستم و همچنین نیازهای ولتاژ برای اورکلاک، عملکرد سیستم را ارزیابی می‌کند. برای اجرای یک آزمون، یکی از میان هر یک از این معیارها را انتخاب کنید، Blender / Prime95 / Aida64/ ROG real Bench از طرف دیگر ، می توانید این آزمون را با استفاده از نرم افزار اینتل Extreme Tuning Utility   اجرا کنید.

مرحله سوم AI اورکلاکینگ را اعمال کنید: به تنظیمات بایوس برگردید، به بخش Extreme Tweaker رفته و پردازنده اصلی را روی AI Optimized تنظیم کنید. برای ذخیره و راه اندازی مجدد، کلید F10 را بزنید. تمام شد به همین سادگی!

 

برای کاربران حرفه‌ای: سفری آسان به تنظیمات دستی

رایانه شخصی خود را روشن کرده و تست قدرت آن را بر روی پردازنده قرار دهید تا یک کسب اطلاعات پایه از پردازنده، قابلیت‌های سیستم خنک کننده خود را دریافت کنید.

هوش مصنوعی اورکلاک ایسوس باعث می‌شود تنظیم دقیق اتوماتیک سریعتر و هوشمندانه‌تر از گذشته انجام شود. در ویندوز یا به طور مستقیم از طریق UEFI، پردازش‌گر یا فن‌ها را تنظیم می‌کند تا پیکربندی بهینه برای هر سیستم خاص را پیش‌بینی کند.

 

خنک‌سازی هوشمند

عملکرد خنک کننده  هوش مصنوعی ایسوس به طور خودکار فن‌های متصل به مادربرد را کنترل می‌کند تا از تنظیمات بهینه بر اساس بار و دمای سیستم فعلی اطمینان حاصل کند.

 

تنظیم فن‌های سیستم

تشخیص دمای پردازنده: خنک کننده AI دمای پردازش‌گر را تشخیص می‌دهد و از یک الگوریتم اختصاصی برای محاسبه کم‌ترین سرعت فن مورد نیاز برای خنک کردن مؤثر سیستم و پایین نگه داشتن صدای فن استفاده می‌کند.

بهینه سازی خودکار: در هنگام استفاده زیاد از سیستم، نرم افزار به طور خودکار سرعت فن را به تنظیمات مطلوب کاهش یا افزایش می‌دهد و باعث کاهش سر و صدای فن می‌شود بدون اینکه عمل‌کرد را به خطر بیاندازد.

نظارت مداوم: خنک‌سازی هوشمند به نظارت بر سیستم و تنظیم سرعت فن بر اساس توان مصرفی فعلی ادامه می‌دهد.

 

چگونه از این قابلیت استفاده کنم؟

فعال‌سازی فقط با یک کلیک: خنک‌سازی هوشمند می‌تواند به راحتی از طریق تنظیمات برنامه AI Suite و در بخشFan Xpert  فعال شود. پس از فعال سازی، تمام کنترل‌های دستی را نادیده می‌گیرد و به صورت خودکار عمل می‌کند. برای کسانی که کنترل دستی را ترجیح می دهند، AI Cooling نقاط مرجع روی نمودار را نشان می‌دهد که سرعت فن را در رابطه با دما و جزئیات و همچنین راهنمایی برای تنظیمات فن ارائه می‌دهد.

شبکه هوشمند

ابزار اختصاصی ROG GameFirst VI برای کمک به کلیه کاربران اعم از مبتدیان، متخصصان و افراد موجود در بین آنها  تنظیمات شبکه را بهینه می‌کند تا از گیم پلی یکنواخت بازی‌های آنلاین اطمینان حاصل شود. از قابلیت‌های جدید این نسل، GameFirst VI از ویژگی‌های هوش مصنوعی و تقویت فناوری برای اطمینان از بهینه سازی سریعتر و هوش‌مندانه شبکه بهره می‌برد.

 

چگونه کار می‌کند؟

شناسایی: GameFirst VI الگوهای استفاده و امضاهای دیجیتالی برنامه‌های شما را تجزیه و تحلیل کرده و آن‌ها را با بانک اطلاعاتی بیش از 200 هزار برنامه مقایسه می‌کند. این پایگاه داده به طور مرتب به روز می‌شود تا از صحت برنامه‌ها به رسمیت شناخته شده اطمینان حاصل شود.

تقویت: رابط هوشمند GameFirst VI اولویت برنامه را تغییر می‌دهد و بسته به شرایط، پهنای باند را تنظیم می‌کند. هنگام بازی بسته‌های بازی را تسریع و اولویت بندی می‌کند تا حتی وقتی در حال پخش ویدیویی با کیفیت بالا برای مخاطبان خود هستید یا فایل های بزرگ را انتقال می‌دهید، گیم پلی آنلاین فوق العاده سریع و با کیفیت را به شما ارائه دهد.

نمایش: یک نمودار بصری نمای کلی از شبکه را در زمان واقعی به شما نمایش می‌دهد. برای مشاهده میزان استفاده از پهنای باند فعلی هر برنامه، وضعیت جغرافیایی هر اتصال شبکه و تجزیه و تحلیل کانال های WiFi، بر روی تب مربوطه کلیک کنید.

 

با استفاده از این قابلیت‌های شگفت‌انگیز و البته هوشمندی که ایسوس در اختیار ما قرار داده می‌توانید نهایت استفاده را از توانایی سیستم خود ببرید. این قابلیت‌ها در اکثر مادربردهای جدید تولیدی این شرکت یعنی سری Z490 یافت می‌شود.

فروشگاه اگزو گیم عرضه کننده تمامی تجهیزات و کالاهای گیمینگ است و همچنین در کنار آن، خدماتی نظیر مشاوره رایگان فنی نیز به گیمرهای ایرانی ارائه می‌دهد. برای دریافت مشاوره و یا هرگونه سوالی می‌توانید با شماره ۸۸۹۴۶۵۶۱ تماس گرفته و یا به بخش دایرکت اینستاگرامِ اگزوگیم مراجعه کنید.

 

پیشنهاد می‌کنیم چناچه علاقه‌مندید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سری Z490 از شرکت ایسوس به این مطلب مراجعه کنید.