آیا برای شما هم سوال شده است که چرا صدای پلی استیشن 4 گاهی بسیار زیاد می شود؟ به طوری که حس می کنید یک هواپیما در اتاقِ شما در حالت تیک آف است! و این صدا می تواند بسیار آزار دهنده باشد.

 

پلی‌استیشن 4 در هنگام استفاده چقدر صدا دارد؟

سیستم خنک کننده ی پلی استیشن 4 برای استفاده در اتاق‌های نشیمن بهینه شده و به طور کلی از سیستم پلی‌استیشن 3 بسیار کم سر و صداتر است. کنسول پلی‌استیشن 4 از یک سیستم فن سرعتی کم سر و صدا بهره می‌برد و سرعت آن در صورت نیاز زیادتر می‌شود. البته حتما باید در هنگام استفاده از کنسول، آن را در محیطی قرار دهید که هوا گردش داشته باشد.

 

و اما راه و روش های مناسب برای کاهش فشار فن و شدت صدای کنسول:

- حتما کنسول را در محیطی قرار دهید که هوا گردش مناسب داشته باشد. اگر شی به خصوصی نزدیک کنسول قرار دارد، یا روکش یا پارچه ای روی آن قرار داده شده است، آن را از کنسول دور کنید. همچنین نزدیک بودن کنسول به دیواره ی میز تلویزیون (یا فضاهای مشابه) از گردشِ مناسب هوا اطراف کنسول جلوگیری کرده و باعث داغ تر شدن آن و در نتیجه افزایش صدای فن می شود.

 

- کنسول خود را به صورت عمودی قرار دهید! اکثر ما معمولا پلی استیشن خود را به صورت افقی قرار می دهیم، اما پیشنهاد می کنید که آن را به صورت عمودی بگذارید. این کار به گردش هوا اطراف کنسول کمک کرده و از حرارتِ محیطِ اطراف کنسول می کاهد.

 

- می توانید از اسپری های هوا با فشار بالا استفاده کنید! با یکی از این اسپری ها (یا هر دستگاه دیگری که هوا را با فشار بالا تخلیه می کنید) می توانید منافذ کنسول را تمیز کرده و گرد و غبار را از داخلِ بدنه خارج کنید.

 

- راه حل نهایی: باز کردنِ کنسول و تمیز کردن آن! می دانیم که اگر فن به گرد و غبار زیادی آغشته باشد، صدای بیشتری هم خواهد داشت. اگر بدنه ی کنسول را باز کنید، دسترسیِ بیشتری به غبارهای جمع شده خواهید داشت، و بهتر می توانید آن را تمیز کنید. ابتدا باید چهار پیچ کوچکِ زیر کنسول را به دقت باز کنید، با برداشتنِ رویه ی کنسول می توانید فن را ببینید. به دقت و به آرامی پره های فن را تمیز کرده و گرد و غبار را به فشار باد از روی آن پاک کنید. سپس دوباره روکش کنسول را در جای خود گذارده و پیچ ها را ببنید.

 

فروشگاه اگزو گیم عرضه کننده تمامی تجهیزات و کالاهای گیمینگ است و همچنین در کنار آن، خدماتی نظیر مشاوره رایگان فنی نیز به گیمرهای ایرانی ارائه می‌دهد. برای دریافت مشاوره و یا هرگونه سوالی می‌توانید با شماره ۸۸۹۴۶۵۶۱ تماس گرفته و یا به بخش دایرکت اینستاگرامِ اگزو گیم مراجعه کنید.