مدت نسبتا زیادیست که قابلیت استریم بازی‌های اکس باکس وان در ویندوز 10 در دسترس قرار گرفته است و استفاده از آن مانند استفاده از ویژگی ریموت پلی پلی‌استیشن 4 در پلی‌استیشن ویتا و دستگاه‌های Sony Zperia می‌باشد. اکنون با اگزو گیم همراه باشید تا به مرور نحوه استفاده از این قابلیت بر روی اکس باکس وان بپردازیم.

برای استریم بازی‌های اکس باکس وان در ویندوز 10 شما به یک کنترلر اکس باکس وان و یک کابل تبدیل micro USB به USB نیاز دارید. سپس برای راه‌اندازی آن باید در اکس باکس وان خود به بخش Settings و بعد Preferences بروید و تیک گزینه‌ی Allow game streaming to other devices را بزنید.

سپس کنترلر اکس باکس وان خود را از طریق کابل USB به رایانه شخصی (یا تب‌لت) متصل کنید و منتظر بمانید تا درایورهای آن نصب شود و بعد برنامه‌ی اکس‌باکس را اجرا کنید. در منو بار سمت چپ برنامه، شما باید دکمه‌ی یکی مانده به آخر که Connect می‌باشد را بزنید. سپس برنامه به جستجو برای اکس باکس وان شما در شبکه‌ای که قرار دارید می‌پردازد، هنگامی که دستگاه اکس باکس شما پیدا شد، آن را انتخاب کرده و دکمه‌ی Stream را بزنید. سپس شما قادر خواهید بود تا اکس باکس وان خود را از راه دور کنید کنترل کنید و هر کاری که انتظار دارید کنسول برایتان انجام دهد، بدون مشکل در ویندوز خود انجام دهید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که برای استفاده از ریموت پلی شما به یک اتصال اینترنت پایدار و قدرتمند پر سرعت نیاز دارید.

فروشگاه اگزو گیم عرضه کننده تمامی تجهیزات و کالاهای گیمینگ است و همچنین در کنار آن، خدماتی نظیر مشاوره رایگان فنی نیز به گیمرهای ایرانی ارائه می‌دهد. برای دریافت مشاوره و یا هرگونه سوالی می‌توانید با شماره ۸۸۹۴۶۵۶۱⁣ تماس گرفته و یا به بخش دایرکت اینستاگرامِ اگزو گیم مراجعه کنید.