سوالات متداول در رابطه با دیسک خوان پلی استیشن 4

سال‌هاست که پلتفرم نسل هشتمی سونی وارد بازار شده و تا بحال ده‌ها میلیون دستگاه در سراسر دنیا فروش داشته است. هرچند پلی استیشن 4 محبوب‌ترین و شناخته شده‌ترین پلتفرم گیم حال حاضر بازار است، اما همچنان عده‌ای از گیمرها در رابطه با نکاتِ اساسی آن دچار ابهام بوده یا سوالاتی دارند که ما در بخش اگزو بلاگ همواره سعی داشته‌ایم به آن‌ها پاسخ دهیم.

طی این مقاله می‌خواهیم در مورد درایو این پلتفرم و سوالاتِ متداولِ مربوط به آن صحبت کنیم.

 

آیا برای اجرای بازی‌های فیزیکی پلی‌استیشن 4 باید دیتای دیسک را در کنسول نصب کرد؟

بله، تمام بازی‌های فیزیکی پلی‌استیشن 4 باید به طور کامل و صحیح در کنسول نصب شوند. البته بسیاری از عناوین ممکن است نیاز نداشته باشند تا شما برای نصب بازی و شروع آن منتظر بمانید و فرایند نصب در هنگام اجرای بازی کامل می‌شود. در ضمن برای شروع همه‌ی بازی‌ها هم باید مانند پلی‌استیشن 3، دیسک بازی را در کنسول خود بگذارید.

 

اگر من دیسک یک بازی را اجاره کرده و بعدا تصمیم گرفتم نسخه‌ی دیجیتالی آن بازی را بخرم، آیا می‌توانم از دیتای نسخه‌ی فیزیکی که در کنسولم هست استفاده کنم و دیگر بازی را دانلود نکنم؟

خیر، این امکان وجود ندارد و شما باید دیتای نسخه‌ی فیزیکی را پاک کرده و نسخه‌ی دیجیتالی را به طور کامل دانلود کنید.

 

آیا من می‌توانم فیلم‌های بلوری را در پلی‌استیشن 4 تماشا کنم؟

بله، بعد از انتشار بروز رسان نرم افزاری روز اول این کنسول که ورژن آن را به 1.50 ارتقا می‌داد، این امکان مهیا شد و شما با یکبار فعال کردن دیسک بلوری فیلم خود به صورت آنلاین، می‌توانید از آن یا محتویات DVD در کنسول خود استفاده کنید.

 

آیا می‌توانم در پلی‌استیشن 4 از CD آهنگ استفاده کنم؟

خیر، پلی‌استیشن 4 از سی دی‌های آهنگ پشتیبانی نمی‌کند.

 

فروشگاه اگزو گیم عرضه کننده تمامی تجهیزات و کالاهای گیمینگ است و همچنین در کنار آن، خدماتی نظیر مشاوره رایگان فنی نیز به گیمرهای ایرانی ارائه می‌دهد. برای دریافت مشاوره و یا هرگونه سوالی می‌توانید با شماره ۸۸۹۴۶۵۶۱ تماس گرفته و یا به بخش دایرکت اینستاگرامِ اگزو گیم مراجعه کنید.